הכרך השלישי והאחרון בסדרה "עברית של שבת" ראה אור. בספר האחרון ד"ר ניסן נצר ממשיך לחבר בין עולם הלשון ובין פרשת השבוע, ובכרך הזה יש חלק שמוקדש לחיבור בין הלשון ובין חגי ישראל.

הלשון העברית והמקרא כרוכים זה בזה בגדר כלים שלובים, ובספר "עברית של שבת" יש שילוב כזה: דיון בנושאים לשוניים שעולים מפרשיות השבוע.

ד"ר ניסן נצר חושף את רזי לשונו של המקרא, ולא אחת מעמיק בהבנת הכתובים.

מנושאי הספר: התפתחותם והסתעפותם של מילים וביטויים בתוך המקרא, מגוון גלגולי משמע של מילים וצירופים מן המקרא ועד ימינו (כולל הסלנג), ערש לידתן של מילים מודרניות, התבדלותן של מילים נרדפות, הבחנות ראויות בין צמדי מילים, דיוקים בלשון ימינו לאור המקרא, ובכלל – תרומתה הרבגונית של לשון המקרא לתחיית העברית ועוד ועוד.

מכל פרשה נבחרים מילים וצירופים, שיש בהם עניין מיוחד, וההתנהלות לפי סדר הפסוקים מביאה לגיוון רב, שכן כל סעיף הוא עולם לעצמו.

הספר מוגש בשפה השווה לכל נפש, וההערות נועדו למי שמבקש יֶתר העמקה או הרחבה של הנושא וכן להבהרת מושגים לשוניים.

הספר מתאים לכל מי שהלשון או המקרא מעניינים אותו ויקרים לליבו.

הכרך החדש משלים את העיסוק בכל חמישה חומשי תורה, ונוסף בו חלק של חגי ישראל (שלוש רגלים, ראש השנה, יוה"כ, סוכות, חנוכה, ט"ו בשבט, פורים, פסח, שבועות ויום העצמאות) – ובו דיון בחגי ישראל מן הזווית הלשונית.

436 עמודים, הוצאת המחבר.

כל שלושת הספרים

לסקירה על הספרים הקודמים בסדרה – לחצו כאן.

על המחבר: ד"ר ניסן נצר, מרצה ללשון באונ' בר אילן, מחבר הספר "הניקוד הלכה למעשה", "עברית בג'ינס" ועוד (אתם מוזמנים להאזין להסכת-פודקאסט שבו ראיינתי את ד"ר נצר בנושא "סלנג – שיק או שוק").

להזמנות ישירות מבני ביתו של המחבר: netzernis@gmail.com

דוגמה מן הספר – פינה לחג השבועות:

 

 

רוצים לקבל עדכון כשעולה רשומה חדשה לאתר? רוצים להתעדכן כשההסכת הבא יעלה?
לחצו כאן והצטרפו לרשימת התפוצה של "לשוניאדה"