האופה – אופה. והנגר – מנגר. והנהג – נוהג. האם השרברב מתרברב? ממש לא. הוא מטפל בצינורות סתומים (בין היתר) – ומכאן שמו. כי לפי התלמוד, שרברובי הוא צינור, ומכאן השרברב. בעצם, הרבה מאוד שנים (וגם היום) הוא היה בפי כל אינסטלטור, שפירושו מתקין, ובאמת היו שהציעו להמיר אותו ב"מכוֹנֵן" או "כַּיָּן" – אבל בסוף התאזרח לו השרברב.

בלשונות אחרות, הלכו דווקא מכיוון אחר: שרברב באנגלית הוא plumber – מילה שמקורה בשם הלטיני של המתכת עופר plumbum (וגם סימנה הכימי הוא Pb) – וזאת מכיוון שבעבר השתמשו בעופרת כדי לייצר צינורות, בגלל רכותה של המתכת ונוחיות העיבוד שלה. את השם הזה אנחנו מכירים ממילה אחרת המצוייה אצלנו בשימוש – פלוֹמְבָּה, שהיא בעצם חותם, או אמצעי סגירה, שכן החותמים האלה היו עשויים מעופרת. "סגור בפלומבה" אנחנו אומרים על משהו שהוא סגור וחתום.

מילה אחרת לצינור היא צנתר (המוכר גם כקטטר בלעז) – ומכאן הצנתור, פעולה שבאמצעות החדרת צינור לגוף המטופל, מאפשרת למשל לבדוק את צפונות ליבו. (לכן, לא צנטור אלא צנתור).

ואם לחזור לשרברב שלנו, מי אינו מכיר את הסיפורים על השרברב המתכופף, וחושף שני פלחי עכוז בריאים? חברה בארה"ב זיהתה הזדמנות שיווקית ב-plumber's butt  – שאנחנו מתכבדים כאן להציע לו את השם העברי "שרבתַחַת" – ומוכרת חולצה שארוכה ב-3 אינץ' מהמקובל, כדי לכסות את העכוזיים, וגם קלפי משחק של שרבתחת. וכך אומר אתר החברה: זו בעיה שהתחילה מאז שחר המכנסיים והשרברבות!