נטלי: "היה מפגש מעשיר מאוד". לאה: "ירעם נתן יחס אישי. הקורס מומלץ מאוד". שירלי: "היה מלמד וכיפי".

טעימות מהמשובים שכתבו חלק מהמשתתפים בקורס (הדברים מובאים ברשותם, כמובן):

ברצוני לציין שהיה מפגש מעשיר מאוד.

הוא חידד לי נקודות חשובות בהגייה תקינה.

מפגש קליל ומדויק. עברית שפה יפה 🙂

נטלי צמח

 

כשירעם פרסם את הקורס דיבור בציבור, חשבתי שאין לי ממש צורך בקורס כזה – אני ישראלית דוברת עברית וחובבת לשון – מה כבר יש לחדש לי על הגייה. מצד שני, שמעתי כבר כמה הרצאות של ירעם, ותמיד היה לו מה לחדש והוא גם מעביר את החומר בצורה מעניינת, אז החלטתי להירשם.

ואיך אני שמחה שעשיתי את זה.

קודם כל, היה לו המון מה לחדש. יש המון מילים שלא ידעתי בכלל שאני הוגה לא נכון (למשל, הוא הרס לי את הספר "תירס חם" כשאמר שתירס הוגים בהטעמה מלרעית). או למשל, הידעתם שלא אומרים עשרת המכות אלא עשר המכות? הנה הלך לו עוד מיתוס.

דבר שני, הוא לא פנאט. אמנם הוא מקפיד בעצמו על הגייה נכונה של כל המילים (בהצלחה לכם אם קוראים לכם איתן. לא תצליחו לזהות את השם שלכם בהגייה שירעם מקפיד עליה), אבל הוא לא מיסיונר. הוא חזר ואמר כמה פעמים שאנחנו יכולים להגות מילים גם לא לפי התקן, אבל שהבחירה לעשות את זה תיעשה מידיעה ולא מבורות.

חוץ מזה הבחור שופע דוגמאות. לא מספיק שהוא שלח שני קובצי word ארוכים עם כל הנושאים, הכללים והדוגמאות שהוא ידבר עליהם בקורס, אלא שגם בשיעור עצמו הוא הוסיף עוד כהנה וכהנה לפי הצורך. ואפרופו צורך, מאחר שלא היינו הרבה משתתפים, ירעם נתן יחס אישי לכל מי שרצה, וענה על שאלות ככל שרצינו. ירעם גם נתן תרגילים תוך כדי הלימוד כדי לוודא שהבנו, והיה נחמד שיכולנו לדון בינינו, המשתתפים, מה לדעתנו ההגייה הנכונה בכל תרגיל.

וכדי שלא הכול יהיה לימוד ושינון, ירעם תיבל מדי פעם בפעם בסרטונים משעשעים שהדגימו דברים מתוך הנושאים שלמדנו.

בקיצור, מומלץ מאוד.

לאה כהן

 

היה מלמד וכיפי.

שירלי בן דוד

רוצים להזמין אותי להרצאה? דברו עימי

ל