אילו שמות מופיעים בתנ"ך כשמות של בנים אבל היום הם שמות של בנות, מי האדם שנקרא פַרְעֹשׁ, חֶלְאָה וחֲצַרְמָוֶת, מי קרא לשני בניו באותו השם וכמה אנשים בתנ"ך נקראים אברהם, יצחק, יעקב או משה.

@yiramne

בפעם הראשונה – מאגר שמות מקוון של כל השמות בתנ"ך! #לומדים_עם_טיקטוק #לומדיםעםטיקטוק #לשון #עברית #תנך #שמותמהתנך #מאגרשמותמהתנך #שמותמהמקורות #שמותבניםמהתנך #שמותבנים #שמות #שמותשלבנים #שמותשלבנות #שמותבנות #שמותלתינוקות #שמותלבנים #שמותלבנות #שמות🌊🌸✨ @שרון בנימין

♬ צליל מקורי – ירעם נתניהו

@yiramne

איך "חלאה" היא דווקא מחמאה – על המאגר המקוון של כל השמות מהתנ"ך! #לומדים_עם_טיקטוק #לומדיםעםטיקטוק #לשון #עברית #תנך #שמותמהתנך #מאגרשמותמהתנך #שמותמהמקורות #שמותבניםמהתנך #שמותבנים #שמות #שמותשלבנים #שמותשלבנות #שמותבנות #שמותלתינוקות #שמותלבנים #שמותלבנות #שמות🌊🌸✨ #חלאה @שרון בנימין

♬ צליל מקורי – ירעם נתניהו

תמלול:

רוצים לדעת אם השם שלכם מופיע בתנ"ך? מחפשים שם מהתנ"ך לתינוק החדש?

בפעם הראשונה: המאגר המקוון הראשון של כל השמות בתנ"ך! כ-1600 שמות של גברים ונשים כאחד, כולל הסבר מי האדם מאחורי השם, מה פירוש שמו, הערות מיוחדות (כמו אם הוא "יהודי" – מזרע ישראל) ועוד מידע מעניין.

חפשו "בעזרת השם – מאגר שמות מהתנ"ך".

קול: ירעם, השם שלך מופיע בתנ"ך?

בתנ"ך "ירעם" אינו שם פרטי אלא פועל, אבל נתניהו – דווקא כן.

תמלול 2:

לא תאמינו!

מה השם הנפוץ ביותר בתנ"ך, ואיך הוא קשור ליוצאי תימן.

מה השם הארוך ביותר בתנ"ך – 7 מילים!

אילו שמות מופיעים בתנ"ך כשמות של בנים אבל היום הם שמות של בנות, מי האדם שנקרא פַרְעֹשׁ, חֶלְאָה וחֲצַרְמָוֶת, מי קרא לשני בניו באותו השם, כמה אנשים בתנ"ך נקראים אברהם, יצחק, יעקב או משה (רמז: רק הם. מפתיע, אה?), ו… מה פירוש השם דוד או אהרן – תודו שלא חשבתם על זה עד עכשיו, נכון?

חפשו "בעזרת השם – מאגר שמות מהתנ"ך".

ירעם, אתה ממש חלאה.

תודה רבה על המחמאה. בתנ"ך חלאה כנראה במשמעות תכשיט.