בסוף כל פסקה במעבד התמלילים, אנחנו מקישים על מקש enter ששולח את הסַמן לתחילתה של הפסקה החדשה. בעבר, המקש הזה היה מסומן return ובמקרים מסוימים carriage return. לאן חוזרת המרכבה הזו שמדברים עליה?

כשם שהמכוניות הראשונות היו דומות לכרכרות (ואכן נקראו מרכבה ללא סוסים) כך גם המחשבים האישיים דומים מאוד למכונות הכתיבה הישנות. במכונת כתיבה (ידנית כמובן), יש ידית שתפקידה כפול: להחזיר את העגלה, המרכבה – התוף שעליו נכרך דף הנייר – לתחילתה של שורה, וגם לקדם את העמוד לשורה הבאה. כן, למי שלא יודע, ולמי שהספיק לשכוח: במכונת כתיבה, בסוף כל שורה (ולא רק בסוף כל פסקה) היה צורך לגרור את ה"מרכבה" הזו לתחילת השורה, והיה אפילו פעמון קטן שסימן לכותב כי הסוף השורה מתקרב!

עד היום, carriage return (או בקיצור CR) הוא קוד אלקטרוני, המציין פעולה של הסמן – מעבר לראשית השורה – ממש כמו הקודים האחרים המסמלים אותיות וסימנים גראפיים אחרים.

וה-enter מנין הוא בא? מן המילה הלטינית intra ומהפועל intrare שפירושו להיכנס. IN מסמן תמיד את הכיוון פנימה, והוא מופיע בצירופים רבים מאוד. introduction למשל הוא מבוא, הולכה פנימה – מהצירוף של intro (פנימה) ו-duct שבא מ-ducere, להוביל. מכאן – אקוודוקט, אמת מים, המובילה מים. אינטרוברט הוא אדם מופנם – והיפוכו הוא אקסטרוברט, מוחצן, שכן extra הוא היפוכו של intro. מכאן בחינות אקסטרניות, שהן בחינות של נבחנים חיצוניים (לא כאלה שלומדים בבית ספר "מסודר", ונבחנים בחינות אינטרניות). גם מן האקסטרה נגזרים צירופים רבים, שכולם מלמדים על החוצה, יותר: extraordinary הוא משהו חריג. ה-ex שבתחילת המילה (המצטרף כמו in ל-tra שפירושו ב-,  בין) נמצא בצירופים רבים מאוד – החל מן המסחר בבורסה, שבו המניות המחלקות דיבידנד נסחרות באותו יום "אקס דיבידנד", כלומר בלי הדיבידנד שחולק – וכלה באקס המיתולוגי, הלא הוא החבר/הבעל/המאהב לשעבר, כאשר האקס מציין את עובדת ה"בלי", הלשעבר, מחוץ ל- . כך גם "אקס ליבריס" הוא הפתק או החותמת על ספר כדי לציין "מספרֵי…" (במובן של מתוך ספרֵי). יש עוד המון דוגמאות לשימוש בתחילת ex, ורק כדי להביא אחת מתחום אחר לגמרי נציין את האגזוז המפורסם, צינור המפלט של המכונית, שהוא בעצם exhaust שהחל כפועל של הוצאת אוויר, ובאמת מי שמרגיש exhausted, מותש, מרגיש ש"יצא לו כל האוויר".